Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   İletişim   |   Ön Başvuru Formu                                                                     Türkçe   |   English

Ana Sayfa

 

Akademiden

 

Eğitim Kadromuz

 

Eğitim Kampımız

 

Yaz Kampımız

 

Yıldızlarımız

 

Haber

 

Bilgi Bankası

 

İletişim

 

 

 

 

 

 

 

 

Yurtdışı Yaz Kampı Aktiviteler

 

Aerobik – Yoga: Aerobik kampımızın en popüler ve en önemli sporlarından biridir. Yüksek sesli müzik ve çarpıcı koreografilerle çocukların çok hoşuna gidiyor. Her dönem bir kere aerobik maratonu gerçekleştiriliyor. Maratonda Selanik’in en büyük aerobik okulu bize 3-4 saatlik jimnastik ve koreografi dersleri veriyor. Yoga en son bünyemize kattıklarımız arasında bulunmaktadır. Özel bir mekanda gerçekleştiriliyor ve katılan herkes rahatlıyor.

Binicilik: Binicilik kampta en sevilen spor dallarındandır. Binicilik zamanı bir ayin gibidir. Daima uzun pantolonumuzu ve spor ayakkabılarımızı giyip, hepimizin bir kerede 2-3 gezi yapabilmesi için 2 düzeyden oluşan binicilik sporuna başlıyoruz. Kampta 3 at ve 2 poni var. Antrenörümüz iki yardımcısıyla beraber bizi binicilik üzerine 10 dakikalık giriş dersine çağırıyor ve ardından at binme başlıyor. Sorumlu en başından beri hep yanımızda ve bize tüm sırları öğretiyor. At binmeyi bilen bir çocuk varsa, her zaman yardımcılardan birinin refakatiyle ileri düzeydekiler için özel olarak seçilmiş yolu izleyebilir.

Badminton: Raketle oynanan en ilginç oyunlardan. Kamptaki 2 badminton sahasında antrenör bize raket tutuşunu ve filenin diğer tarafına geçmesi için kanat-topa vuruşu öğretiyor. Voleybol, tenis ve bizi güldürüp eğlendiren ilginç bir topun birleşimi.

Bisiklet: Kamptaki 25 bisikletten birini seçip hem jimnastik hem de sınırsız geziler yapabiliriz. Antrenör spor ayakkabı, gerekli malzemeler ve bize verilen kaskla kampın içinde ve çevresinde kolay bir parkura yönlendiriyor bizi. Bisiklet binmeyi iyi bilmeyen çocuklar için hobi saatlerinde junior BMX ile ücretsiz dersler verilmektedir. Bu bisikletler küçük yaştaki çocuklar için kullandığımız bisikletlerdir.

Extreme sports: Tüm sporların içinde en etkileyici olanları… 14 ve 8 metrelik çok yüksek 2 kule, 15 mt boyunda 4 Tibet köprüsü, tırmanma, abseiling ve kesinlikle herkesin sevgilisi flying fox. Bütün çocukların ekstrim sporlardan birini veya hepsini deneme imkanları vardır. Bu sporda uzman antrenörlerin yanı sıra özel güvenlik giysileri veya özel ekipman bulunmaktadır. Antrenörler bu soluk kesici spora eksiksiz bir güvenceyle katılabilmemize özen gösteriyorlar. Ekstrim sporların yapıldığı mekan güvenlik nedeniyle spor programı saatlerinin dışındaki günün diğer saatlerinde kilitli kalmaktadır.

Tekvando: Tekvando bir dövüş sanatı olmasına karşılık sadece savunma amaçlı kullanmamız gerektiğini bize öğreten bir spor dalıdır. Kampımızda tekvando öğrenimi için özel döşenmiş taban halılı bir mekan bulunmaktadır. Öncelikle iyice ısınıyoruz sonrasında da sırayla bir çok hareket öğreniyoruz. Antrenmanımızın güvenli olması için zırh yelek takıyoruz ve çocukların sadece antrenörün taktığı özel bir aparata tekme atmaya izinleri var.

Futbol: Sporun kralının kampta özel bir yerinin olması şans eseri değil. Bu sebeple doğal çimli 11×11 ölçülerinde 1 futbol sahası ve suni çimli, gece için ışıklandırmalı 5×5 ölçülerinde 2 futbol sahası daha bulunmaktadır. Belki de kamp döneminin en önemli spor olayı her bölümde yapılan futbol turnuvasıdır. Bütün evler gruplara ayrılır, her gün maçlar yapılır ve sonuçlar duyurulur. Turnuvayı kazanan evi büyük bir sürpriz beklemektedir. Ayrıca haziran ayında birçok spor takımının katılımıyla gerçekleştirilen Futbol Turnuvasına kampımız ev sahipliği yapmaktadır.

Basketbol: Kampta iki normal ve küçük oyuncularımız için bir mini 3 basketbol sahası vardır. Programın başında önce ısınma hareketleri yapılıyor, sonra da ister maç yapıyoruz, istersek yaş gruplarına göre temel basketbol hareketleri öğreniyoruz. Burada da her bölüm ve yaşa göre turnuva düzenleniyor. Kampımız ağustos ayında birçok spor derneğinin işbirliğiyle düzenlenen Basketbol Turnuvasına ev sahipliği yapıyor.

Mini golf: Mini golf zamanı geldi. 12 modern ötesi pist oynamamız için bizi bekliyor. Bu spor kamp dışında, özellikle ülkemizde çok yaygın olmayabilir. Fakat işte onu bu kadar çekici kılan da bu. Mini golf antrenörü spor ve tarihi hakkında bize bazı teorik bilgiler öğrettikten sonra sıra pratiğe geliyor. Sopayı doğru tutmayı, topu nereye vurmamız gerektiğini öğreniyoruz ve elbette üç hakta deliği bulmak için hazırız. Her dönem yaşa göre bireysel katılım mini golf şampiyonası ya da şampiyon olan bölümü yücelten takımsal şampiyona gerçekleştiriliyor.

Voleybol: Voleybol kamptaki en hoş ve en yaygın sporlardan biridir. 4 sahadan (2 normal ve 2 mini volley) birinde oynuyor, pasları, manşetleri ve servisleri öğreniyor ve gelecek turnuvaya hazırlanıyoruz. Küçük incinme ve burkulmalardan kaçınmak için daima önceden ısınmamız gerekiyor.

Parkour: Kamptaki yeni spor dallarından biri. Parkour alanı, öğrenmek için özel bir metalik konstrüksiyondan oluşmaktadır. Antrenörler Yunan Parkour Akademisi’nden gelmektedir. Çocuklar bu spor dalını tanımak için temel hareketleri ve zıplamayı öğreniyorlar. Çocukların çok sevdiği yeni bir spor!

Pinpon: Pinpon, kampta çocukların en sevdiği sporlardan biri. Bu, düzenlenen turnuvalara olan büyük katılımdan da anlaşılan bir şey. 6 pinpon masası ve bize kuralları, puanları saymayı ve raketle temel vuruşları öğreten bir antrenör var.

Dans: Bu kategoride Latin, street dance ve modern dans yer almaktadır. Kampta bu dansların yapıldığı mekanın özelliği yüksek sesli müziğin olmasıdır. Kimi zaman modern dans ve Latin dansta olduğu gibi kışkırtıcı, kimi zamansa street dance’ta olduğu gibi basit ritmik özellikli. Her zaman spor ayakkabı giyiyoruz ve önceden ısınarak basit egzersizler yapıyoruz. Her dansta uzman öğretmen bize klasik adımları gösterdikten sonra bir koreografi öğretiyor. Kampın aile şenliğinde bu koreografiler sergileniyor.

Roller skating: Kampın en yeni sporlarından. Rollers için özel sentetik taban sahaların yanında yer alıyor ve 2-3 kişi küçük ve büyük çocuklara başlangıçta dengelerini nasıl sağlayacaklarını ve rollers’la nasıl hareket edeceklerini gösteriyor. Öğretmekten öte çalıştırıcılar burada takmakla yükümlü olduğumuz kask, dizlik ve dirseklik gibi ekipmandan tamamen sorumludurlar.

Hentbol: Şapkamızı takıp iki hentbol sahasından birine gidiyoruz. Orada bazı temel hareketler ve hentbol sporunun temel kurallarını öğreniyoruz. Antrenmandan sonra rakip evle dostluk maçı yapıyoruz.

Su sporları: Su sporları kategorisi kampın sahiline gittiğimizde yapma imkanımız olan tüm sporları kapsıyor. Üstelik bunlar çok… kano-sandal, beach volley ve beach soccer. Temel ve kesin kural kano veya sandalla gezintiye çıkıldığında, çocuğun yaşı ne olursa olsun mutlaka bir görevli eşlik etmektedir. Ve eğer hoşa giderse dönem süresince gerçekleşen beach soccer turnuvasına erkekler, beach volley turnuvasına da kızlar katılımlarını evlerinden bildirebilir.

Atıcılık: Gerçek şu ki, küçük çocuklar silahlarla oynamamalıdır. Fakat burada havalı silahla 15 metreye nişan alarak konsantrasyon ve istikrar gerektiren soluk kesici bir spordan bahsediyoruz. Kamp her yandan korunaklı 4 bölümlü atıcılık merkezine sahiptir. Burada antrenör bize nasıl nişan alıp atış yapılacağını göstermezden önce silahın doğru kullanımı hakkında bilgi veriyor. Bütün bu süreç içinde silahtan antrenör sorumlu. Biz ise sadece sıramız geldiğinde atış yapmak için silahı elimize alıyoruz.

Okçuluk: Kamp dışında çok nadir yapılabilecek bir başka soluk kesici spor. Okçuluk da atıcılık gibi etrafı çitle örülü özel bir alanda özel oklarla yapılmaktadır. Kampta 3 bölümlü okçuluk merkezi yer almaktadır. Antrenör bize Amazonlar’ın nasıl ok kullandığını ve onlarla ilgili bir hikaye anlattıktan sonra okları nasıl tutup nişan alacağımızı öğretiyor.

Tenis: Kamptaki iki tenis kortunda ortadaki file bizi rakip oyuncudan ayırıyor. Antrenörümüz bize raketi nasıl tutacağımızı, topa nasıl vuracağımızı öğrettikten sonra oyun başlıyor. Diğer çocuklar sabırla sıralarını bekliyor ve tezahürat yapıyorlar.

Trambolin: En keyifli ve “kolay” sporlardan biri. Kampta 10 trambolin ve bir sorumlu antrenör bulunmaktadır. Burada öğrenilecek temel kurallar veya hareketler yok elbette fakat antrenör bize havada daha cesur taklalar atmak için egzersizler öğretecektir. Anne bak… Uçuyorum!

Sanat atölyesi: Sanat atölyesine vardık… Binlerce renk, resim, markador kalem, sulu boya ve konstrüksiyonla dolu serin bir mekan. Burada sorumlu ilham veren kişi rolündedir. İmkanlarımız çok: kamp liderimize resim yapabiliriz, boncuklardan güzel bir bilezik yapabiliriz, evimiz ya da topluluğumuz için bir pano oluşturabilir hatta ailemiz için bir hediye hazırlayabiliriz. Her defasında ne seçeceği çocuğun kararına bağlıdır. Kesin olan bir sürü fikrin olacağıdır.

Satranç: 10 satranç masasına dayanıp oyunumuzun gidişatını belirlemeye çalışarak kafamızı zorluyoruz. Spor olarak belirlemememiz gerekenlerden biri. Fakat birçok spor derneğinin etkinlik olarak seçmesi ve spor programında bir saat yer alması nedeniyle öyle nitelendiriyoruz. Satranç sorumlusu rakibimizi bloke edecek zeki hareketler için gösterebildiği kadar çok tekniği göstermeye çalışarak oyunu başından itibaren bize öğretiyor. Temel bilgileri edindiğimizde rakibimizle normal bir oyun oynama ya da satrancın felsefesini derinden kavrayabilmemiz için bir oyun izleme imkanına sahip oluyoruz.

Yüzme: Belki de spor programının en sevilen saati. Kampımızda doğru yüzmeyi öğrenmek ve güvenli yüzmek için iki uzman cankurtaranın bulunduğu olimpik ölçülerde iki yüzme havuzu var. İki havuz da küçük çocuklar için ayrılmış sığ bölümlere sahiptir ve bu bölümlerde isteyen çocuklara ücretsiz yüzme dersleri verilmektedir. Ayrıca kolluklar, can simitleri, su topları ve polo oynamak için şişme kaleler bulunmaktadır. Her ev kamp lideriyle birlikte havuza gider, havuza girmeden önce duş alır ve sonra yüzme programı başlar. Her dönem bir kez yaşa ve cinsiyete göre düzenlenen yarışlara herkesin katılabileceği Yüzme Olimpiyatları gerçekleştirilir. Yarışın sonunda kazananlara ödül verilir.

 

 

Yaz Kampı Bölümleri

 
Aktiviteler
Günlük Program
Beslenme Programı
Eğlence Programı
Güvenlik & Klinik
Hiyerarşi
Görevlilerin Eğitimi

 

 

 

Türk Futbolu

Türk ve dünya futbolu bilinmeyenler.

Türk Futbolu

Samui Adası

Samui, dünyanın en güzel adalarından biri.

Samui Adası

Full Moon Party

Sahil, Eğlence, Parti ve Dolunay zevki.

Full Moon Party

Hot-Affiliates Reklamları

Bu sitede reklam ver

 

 

Hot-Affiliates Reklamları     Doktor   Koh Samui   Keşifler   Fenerbahçe   Çocuk   Reklam   Beşiktaş   Real Madrid

Futbol Akademi © 2006 - Yürürlülükteki yasalarca her hakkı saklıdır.

E-Posta